Berg en dal krijgt Vosselaar in de 2de helft op de knieën!

Vooraf :
Vosselaar moet nog punten pakken om zich van het behoud te verzekeren. Een puntje meenemen vanuit het BRIS stadion zou een onverhoopt succes zijn. Vorig jaar kwamen ze op een diefje winnen. We zijn dus gewaarschuwd. Berg en dal heeft één wijziging in zijn elftal ten opzichte van vorige zondag: de geschorste Smeets komt terug in de ploeg en Joris zit vandaag niet in de basis. Van Pol, Gevers en Remen starten op de bank.

De wedstrijd zelf:

Ondanks “de Ronde van Vlaanderen” waren er toch heel wat supporters afgezakt naar de Sportlaan om het treffen tussen Berg en dal en Vosselaar bij te wonen. Het was geen lenteweer vandaag want de thermometer wees maar een povere 7° aan. Scheidsrechter Mathijsen fluit zelfs voor 15:00 de wedstrijd op gang. Vandaag is er geen studieronde voor Berg en dal, want onze spelers belegeren van bij aanvang van dit duel het doel van Vosselaar. De blauwhemden scharen zich massaal voor eigen doel en beletten ook maar enige doorgang. Schoten van Vereijken in de 3’ en iets later een knal van Smeets worden door doelman De Schutter onschadelijk gemaakt. Op het kwartier draait Smeets zich bij een zoveelste aanval van Berg en dal vrij, maar zijn schot vliegt ver naast het doel van De Schuter. In de 20’ is er een prachtige aanval te zien die opgezet wordt door kapitein Appeltans. Nicholas speelt Smeets aan en Wouter weet de doorlopende Appeltans te bereiken met een subliem passje binnendoor. Nicholas knalt op doel, maar doelman De Schutter kan met de voeten in hoekschop werken. Bij de hoekschop die er op volgt belandt de bal bij Smeets, die meteen een kogel afvuurt, maar zijn “kogel” wordt afgeblokt. In de 21’ is het Bogaerts die een poging waagt vanuit de 2de lijn. Zijn schot wordt door de Vosselaarse doelman van onder de lat in hoekschop geduwd. Wouters is de volgende die zijn kans waagt na de hoekschop, maar zijn trap belandt naast het doel van De Schutter. Berg en dal blijft de duels winnen, maar het niet te hoge tempo op dit moment, zorgt er voor dat Vosselaar zich goed kan blijven organiseren achterin. De vraag is : hoe krijgen onze spelers de blauwe muur gesloopt?? Dit kan toch niet blijven duren denken we maar. In de 34’ zien we een actie van Verijken op rechts. Hij knalt van op rechts naast het Vosselaarse doel. Op slag van rust is het Bogaerts die na hoekschop nog eens kan uithalen. De Schutter laat zich niet verrassen en weet redding te brengen. We gaan rusten bij een 0 – 0 tussenstand na een eerste helft waarin Berg en dal heer en meester was, maar niet tot scoren kwam. Vosselaar laat duidelijk merken dat het voor één puntje is gekomen en ze verdedigen dan ook met hart en ziel. We hopen dat onze jongens de muur zullen slopen in de tweede helft. Vosselaar start beter aan de tweede helft en onze spelers moeten laten begaan. In de 53’ komt Vosselaar voor de eerste maal gevaarlijk opzetten. Van De Kerkhof krijgt, helemaal vrij gelaten, de bal toegespeeld en mag op doel trappen. Lenaerts kan gelukkig redding brengen. We zagen de bui van vorig jaar al hangen. Bij Berg en dal sputtert de machine: het tempo zakt, de passes komen niet meer aan en Vosselaar komt meer bij de bal. Berg en dal blijft wel baas in het middenveld en komt alsnog dreigen voor het doel van De Schutter, maar voorin loopt het spaak. In de 58’ mag Berg en dal nog eens een hoekschop nemen op links. De ontzette bal komt terug in de grote backlijn en Voorn gepositioneerd aan de rechterpaal kan de bal binnentrappen, maar verdediger Arewa kan de bal nog wegtrappen. We moeten vaststellen dat het voetballend minder is dan de voorbije weken, maar de inzet is nog steeds aanwezig. Gevers komt in de 63’ in de plaats van Vereijken. In de 63’ steekt Vosselaar een gevaarlijke tegenaanval in mekaar. We houden ons hart vast, maar uiteindelijk kan er ontzet worden. Het werd ondanks de koude op de tribune toch warm. Berg en dal blijft het maar proberen en in de 68’ wordt Smeets in de grote backlijn neergelegd. Scheidsrechter Matthijsen twijfelt niet en fluit strafschop. De verlossende 1 – 0 wordt door Van Krunkelsven op het bord getrapt. De ontlading bij de spelers is groot!! De supporters op de tribune juichen uit volle borst! Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de muur van Vosselaar is gesloopt. Vijf minuten later, zet Molenberghs Vermeiren en Arewa in de wind. Hij dribbelt zich in de grote grote backlijn en steekt dan de bal gepast door tot bij Voorn, die koelbloedig de doelman uitspeelt en de geruststellende 2 – 0 voorsprong laat noteren. Berg en dal laat het tempo nu wat zakken, terwijl Vosselaar het tempo wil verhogen. Voorn kan na een mooie voorbereidende actie op links op doel koppen, maar doelman De Schutter kan de bal klemvast houden. Remen komt in de plaats van Bogaerts in de 80’. Terwijl we ons klaarmaken om te gaan klinken op deze nodige zege zien we een voorzet van op links vertrekken! De bal vliegt over de verdediging tot bij de goed gevolgde Gevers, die al duikend de bal in het doel kopt! 3 – 0 en boeken toe.

Scheidsrechter Matthijsen fluit even later de wedstrijd ten einde.

Berg en dal had heel wat tijd nodig om een bres te vinden in de versterkte burcht van Vosselaar. Uiteindelijk werd het een verdiende 3 – 0 overwinning tegen een strijdvaardige degradatiekandidaat.

Woensdag staat de inhaalwedstrijd tegen Zoersel op het programma. Zoersel verloor al drie wedstrijden niet meer. Zij strijden ook nog voor het behoud. Dit zijn taaie klanten die wij in dit stadium van de competitie over de vloer krijgen. Het is niet evident om van zo’n ploeg te winnen. Toch hebben we woensdag nog een overwinning nodig en zou de 12de  man niet mogen ontbreken. Berg en dal moet in staat zijn om ook deze klip te omzeilen volgende woensdag!!

We zullen er zijn!!

Tot woensdagavond, afspraak om 18:30!!

Zij konden de Vosselaarse burcht innemen:

Yarne Lenaerts, Appeltans Nicolas, Wouters Arne, Battista Marco, Van Aerschot Sam, Bogaerts Dario (80’ Remen Kurt), Van Krunkelsven Jentl, Voorn Ramon, Vereijken Sander (63’ Gevers Jeff ),  Molenberghs Jarno en Smeets Wouter.

Overige bankzitters: Wagemans Tom, Van Pol Thijs
Doelpunten : 68’ Van Krunkelsven : 1 – 0 (pen), 73’ Voorn: 2 – 0; 90’ Gevers: 3 – 0
Geel :
Battista, Voorn
Geel gevaar:
2. Van Pol, Van Aerschot en Wouters
1. Moutawakil, Molenberghs, Lenaerts, Van Krunkelsven, Vereijken, El Idrissi, Battista, Voorn en Gevers

Geel geschorst: —-

Topscorers Berg en dal: 60 voor/ 26 tegen:

20. Van Pol
8. Voorn
6. Joris,
5. Gevers,
4. Molenberghs, Vereijken,
3. Remen, Wouters
2. Smeets, Van Krunkelsven,
1. Battista, Appeltans en own goal Herselt,